• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.twitter.com/@sezaisahmay
Randevu tel:0212-2606810  0212-2606850                  diğer web adresim :www.sahmay.com
Site Haritası
KONULAR

Myomlarda Tedavi

Myomlarda tedavi

Yukarda bahsettiğimiz gibi, her myom şikayet nedeni olmaz ve tesadüfen bulunabilir. Üstelik menopoz sonrasında gelişimleri durur ve hatta bir miktar da boyutları küçülür. Bu nedenle myomu olan ve buna karşılık hiçbir şikayeti olmayan  kadınların tedavi olması gerekmez.

Myomların ilaçla tedavisi yoktur. Ancak nadiren bazı durumlarda geçici olarak bazı ilaçlar kullanmak zorunda kalabiliriz. Bu bir tedavi olmayıp, geçici olarak zaman kazanmak amacıyla uygulanabilir. Ancak, çoğu doktor dahi olmayan bazı şarlatanlar, myomları ilaçla veya bitkilerle tedavi ettiklerini iddia ederek insanları kazanç uğruna kandırmaktadırlar. Myomların tedavisi cerrahidir, yani ameliyattır.

Buna karşılık, myom olan bir kadında kanama sorunları varsa, mutlaka bu kanamanın nedeni araştırılmalıdır, bu kanama myomdan kaynaklanmayabilir ve yanıltıcı olabilir. Örneğin kanama nedeni basit bir polip ise hasta gereksiz yere ameliyat edilebilir. Bu nedenle kanaması olan kadınlar, öncelikle ilaçla tedavi edilmelidir. Çünkü menopoza yakın dönemdeki kadınların çoğunda myom olmasa dahi hormonal nedenli kanama sorunları yaşanabilmektedir. Myom varlığı ise yanıltıcı olmaktadır.

Herhangi bir tedavi gerektirmeyen myomlar yılda 2 kez kontrol edilmelidir.

Takvim
Saat
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.133132.2619
Euro34.919335.0592
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam47
Toplam Ziyaret114764