• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.twitter.com/@sezaisahmay
Randevu tel:0212-2606810  0212-2606850                  diğer web adresim :www.sahmay.com
Site Haritası
KONULAR

Kozmetik sorunların tedavisinde Doğum Kontrol hapları


Kozmetik sorunların tedavisinde Doğum Kontrol hapları

Doğum kontrol haplarının yaygın olarak kullanıldığı bir diğer alan, saç dökülmesi, kıllanma artışı, yağlı cilt ve sivilceler (akne) gibi kozmetik sorunlardır. Özellikle Polikistik Over sendromu gibi hastalıkta, doğum kontrol hapları, bu çok yönlü etkisiyle, tedavide yaygın kullanıma neden olmaktadır.   Cilt ve saçlar üzerinde olumlu etkisi vardır, hormonal nedenli sivilce tedavisinde en etkili yöntemdir.

                                           

Görüldüğü  gibi Doğum kontrol hapları, esas olarak gebeliği engellemesinin dışında bilinenlerin tam aksine yararlı bazı etkileri vardır. Hatta bu yararlı etkiler tedavi hedefli olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle doğum kontrol hapları bazı hastalıkların tedavisinde, tedavi amacıyla yaygın olarak kullanılmaktadır. Üstelik, bazı hastalıklar için özel formül ve kombinasyonlar geliştirilmiştir. Bir başka ifadeyle her doğum kontrol hapı aynı değildir. Aralarındaki bazı ufak farklılıklar hastalık tedavi seçiminde önem kazanmaktadır.

Unutulmaması gereken konu, yukarda bahsedilen hastalıklarda hangi tedavinin uygun olacağı bir jinekolog tarafından belirlenmelidir.

 

Takvim
Saat
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret116643